IMA Blog

Çarşamba

13

Temmuz 2016

Resort Trends

finale-ffrom-the-cruise-2016-17-show-in-Havana

Sezon enflasyonuyla boğuşan moda dünyası koleksiyonlarını azaltmaya, defile takvimini değiştirmeye başladı. Tasarımcıların soru işaretleri tüketiciye vardığında ise Resort koleksiyonlarının varlık sebebini sorgulamak için 5 dakikadan fazla zamana ihtiyacınız olmayacak. Zira bavullarını toplayıp 3 aylığına Fransız Riviyerasına yerleşen azınlık dahi tatillerini kısa tuttuğu zamanları yaşıyor. Yine de sezon varlığına devam ediyor ve trendlerini sıralıyor.

 

Folklorik

Coğrafyaların geleneksel desenlerini Resort koleksiyonlarına taşıyan Valentino, Alexander McQueen, Gucci, Sonia Rykiel ve Louis Vuitton aynı trend çatısı altında farklı kıtaların desenlerini dolaşıyor.

 

01-alexander-mcqueen 02-valentino 03-gucci 07-louis-vuitton

 

Tartan & Tüvit

Tartan ve tüviti trendler listesinden klasikler mertebesine yükselteli çok zaman oldu. Her sezon farklı ölçeklerde kendine yer bulan desen bu sezon Gucci, Rosie Assoulin, Balmain gibi modaevlerinin podyumlarında yürüdü.

 

 

07-balmain 05-alexander-mcqueen 02-chanel01-gucci

 

Eşofman

2000’lerin başında Paris Hilton ve Juicy Couture eşofmanları ayrılmaz ikililer listesine ilk sıradan girmiş, günün moda algısı dahilinde en hip look’lardan biri olmayı başarmıştı. Rotayı sakince o yıllara çevirmek isterseniz, Givenchy, Fendi, Bally, Maison Margiela ve Ports rehberiniz olabilir.

 

01-givenchy 02-bally 06-off-white 07-ports

 

Nokta

Polka dot’lar Resort sezonunda büyüyor ve 1960’lı yıllara göndermeler güçleniyor. Calvin Klein trendin minimal tarafından tutarken, Gucci, Oscar de la Renta veya Rosetta Getty’nin noktalarını takip edebilirsiniz.

 

01-calvin-klein 04-monse 05-michael-kors 06-oscar-de-la-renta 07-rosetta-getty

 

Satranç Tahtası

Louis Vuitton Resort sezonunda desenleri karıştırmanızı salık veriyor. Geçtiğimiz sezonlarda çiçek desenlerini geometrik öğelerle çarpıştıranlar tecrübelerini bu kez siyah beyaz kareleri çizgilerle karıştırmak için kullanacaklar.

 

01-louis-vuitton 06-philipp-plein 09-mium-miu04-dsquared2