IMA Blog

Perşembe

10

Ekim 2013

MBFWI 2. GÜN NOTLARI…

dberdan8

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un ikinci günü de oldukça hareketli geçti!

Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’un ikinci gününün ilk ve son defilelerini DB Berdan yaptı! İlhamını Hıdrellez’den alan canlı ve eğlenceli sabah defilesi, Emir Kusturica ritimleriyle ikinci günün açılışını yaparken, Maybelline New York By DB Berdan defilesi ise kombinlerin yanı sıra makyajlarıyla da renkli ve sıradışıydı.

asu aksu
Fashion Incube tasarımcılarından biri olan Asu Aksu’nun renkler ve pratik kesimleri öne çıkarak ilgiyi detaylara çeken, kuartz kristalinden esinlenerek oluşturduğu koleksiyonu katılımcıların büyük ilgisi ile karşılandı.

emre erdemoglu8
Yine Istanbul Fashion Incube tasarımcılarından Emre Erdemoğlu’nun MBFWİ’nin 2.gününde sergilenen yeni koleksiyonunda canlı renkler, ekose ve puantiye detayları göze çarptı. Defilenin sürprizi ise, Uzay Hepari’nin oglu Kanat Hepari’nın podyuma çıkması oldu.

Fotograf Burak Besen - - adl cengiz abazoglu8

(Fotoğraf: Burak Besen)
İlhamını Revan Köşkü’nden alan ADL+Cengiz Abazoğlu defilesi, podyumdaki iddialı parçalar kadar modelleri Ebru Şallı, Gül Gölge Saygı, Wilma Elles, Çağla Şikel ve Özge Ulusoy’la da adından söz ettirdi.

8
Elişi nakışlar, püsküller, tribal desenler, değişik askı ve kontür formları ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Lug Von Siga defilesi, duruşu ile de moda da bir tavrın simgesi oldu.

Fotograf Fidan Kandemir - Zeynep Tosun8
(Fotoğraf: Fidan Kandemir)
Beyazdan ekruya, bakırdan laciverte hatta şeker pembesine kadar pek çok rengi içinde barındıran, tüller, taş detayları ve geometrik kesimlerle hareketlenen Zeynep Tosun 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonu, izleyicilerden tam not aldı!

Fotograf Ebru Tavli - Red Beard by Tanju Babacan8

(Fotoğraf: Ebru Tavlı)

Masalsı dokuşu ile Merve Bayındır’ın studio sunumu, transparanlar, semboller ve harflerle Red Beard by Tanju Babacan defilesi, üstün kumaş, baskı ve nakış teknikleri ile adından söz ettiren Les Benjamins’in sunumu ve günün son studio’su olan Ayşe Deniz Yeğin’in ekspozisyonu, MFFWI’un heyecanla takip edilen diğer etkinlikleriydi…