IMA Blog

Çarşamba

9

Ekim 2013

MBFWI 1. GÜN NOTLARI…

ima8

New York, Londra, Milano ve Paris’ten sonra Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 7 Ekim Pazartesi günü Kuruçeşme Arena’da başladı!

gizia8Şehrin halihazırda sahip olduğu moda dinamiklerine, Türk moda tasarımcıları ve markalarına dünya çapında ivme kazandırmaya devam eden Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, Gizia’nın defilesi ile açıldı.

ayhan yetgin8
Moda haftasının ikinci defilesi, Türkiye’nin ilk moda girişimcilik merkezi olan İstanbul Fashion Incube tasarımcılarından Ayhan Yetgin’e aitti. Koleksiyon, fütüristik çizgileri ve yarattığı siyah-beyaz optik illüzyonlarla son derece dikkat çekiciydi!

ima8
İMA’nın “bugünün ve yarının moda tasarımcılarını bir araya getiren” defilesi, MBFWI’un en beğenilen showlarından biriydi. İMA Moda Tasarımı mezunları Ahmet ŞENOĞLU, Arzu ERDEM, Bilgen KARABİBER, Duygu SARICI, Ela KARAALİ, Esengül AKYÜZ, Esin TOP, Hazal ÖZMAN, Merve IŞIL ve Şenay ÖZOK mezuniyet koleksiyonlarının catwalk’a çıktığı show, izleyicilerden tam not aldı!

Photo credit Deniz Aydinlar - Ece Gözen Defilesi8

(Fotoğraf: Deniz Aydın)

Istanbul Fashion Incube tasarımcılarından Ece Gözen’in “Minimal Sport” temalı yeni koleksiyonunda zaman zaman taşlarla detaylandırılmış desen kullanımı ve neon geçişler göze çarpıyordu!

Photo credit Deniz Aydinlar - Maid In  Love8

(Photo credit Deniz Aydın)

Yaptığı farklı studio show’u ile Fashion Incube tasarımcısı Hande Çokrak’ın markası Maid In Love, sıradanlıktan uzak sunumuyla herkesi kendine hayran bıraktı!

elaidi8

MBFWI’un diğer dikkat çeken defileleri, avant-garde koleksiyonu ile Nian ve Kaf’dan by Elaidi’ydi.
Beste Gürel ve Özlem Erkan’ın stüdyo showları da ilk günün beğenilen sunumları arasındaydı.

Photo credit ebru tavli - NIAN Defilesi8

(Fotoğraf: Ebru Tavlı)

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express, beş gün boyunca şehirde stil sahibi defilelere, yaratıcı sunumlara ve trend belirleyici etkinliklere evsahipliği yapacak.