IMA Blog

Perşembe

27

Ekim 2016

İMA Eğitim: Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı

9b3f88279782a84d6b4a3960a52d3e67

Online alışveriş alışkanlıklarımızın gösterdiği artışa rağmen raporlar hala favori alışveriş halinin mağazaya gitmek olduğunu söylüyor.  Bu durumda Görsel Mağazacılık önemini gün be gün artan rekabetle doğru orantılı arttırıyor. Görsel mağazacılığa dair ilk soru ise mesleğin tanımı ile başlıyor.

İMA sorunuzu en anlaşılır haliyle cevaplıyor: Görsel Mağazacılık, mağazada ürün satışına yönelik gerçekleşen tasarımların bütünüdür.

5 Kasım’da kapılarını açacak eğitim; Görsel mağazacılık tekniklerine dair tüm detaylarını aktarıyor, moda genel kültürünüzü genişletmeye odaklanıyor, pazarlama ve perakende konularında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor.

Program süresince görsel mağazacılık uygulamalarını ve bu uygulamaların markanın imajına yönelik etkisini gözlemleyecek, sektör işbirlikleriyle gerçekleşen mağaza içi uygulamalar yaparak deneyim kazanacaksınız. Program sonunda belirlenen bir marka için görsel vitrin tasarımı yapacak; görsel vitrin maketleri eşliğinde, reyon ve styling uygulamalarını bir sunumla marka yöneticilerine sunacaksınız.